CRGP2512F33K
Mfr.Part #
CRGP2512F33K
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Description
RES 33K OHM 1% 2W 2512
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Pulse Withstanding
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
2W
Resistance :
33 kOhms
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
CRGP2512F33K
Manufacturer related products
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 4POS BLK
    CONN HOUSING SOCKET CPC 5POS BLK
    CONN PLUG HOUSING CPC 4POS BLACK